Pinterest Yönetiminde Bilmeniz Gereken Faydalı Bilgiler

Legend

Moderatör
FS Moderatörü
3 Haz 2019
5
7
İstanbul
Forumsosyal Param
0
Pinterest...

İnternetten para kazanmanın yollarından biri son zamanlarda ivme kazanan pinteresttir. Hem spam hem de özgün olarak para kazanabileceğiniz platformların başında gelir. Her işte olduğu gibi bunun içinde emek, sabır ve zamana ihtiyacınız olacağı kesin.

- Pinterestten spam yaparak para kazanacaksanız bir gün ban yiyeceğinizi bilmeniz ve kendinizi alıştırmanız gerekiyor. Ne kadar geç ban yerseniz sizin için kazanç o kadar fazla artacaktır. Bu nedenle çeşitli denemelerle bu süreyi uzun tutabilirsiniz. Örneğin pin sürenizi önceleri 10 dakika, pin sayısı fazlalaştığı zaman 30 ve 60 dakikalara çekebilirsiniz. Bu sizin ban yemenize engel olmasada ben faydası olduğunu düşünenlerdenim. Ayırca pinterest hesabınıza sürekli girmemenizi öneririm bu durumda ban yeme olasılığınız artacaktır.

*Kategori ve keyword seçimleri para kazanmanızın en büyük etkenidir. Ana kategori dışında alt kategori seçimleri ve keywordlerinin daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Tabi bu alan deneme yanılma yöntemleriyle dolu. Tecrübe ve takip ederek zaman içerisinde bu alanlarda deneyim kazanacaksınız.

*Pinterest hesaplarınızda açıklama kısmını es geçmemenizi tavsiye ederim. Kısada olsa kategorinizi açıklayan cümleler girmeniz size artı fayda sağlayacaktır. Ayrıca paylaşım başlığınızda güzel olmalı.

*Tercihinize göre pano sayılarını fazlalaştırabilirsiniz. Ortalama 3-4 pano yeterli olacaktır. Tek pano üzerine çalışıp başarılı olan bir çok hesap olduğunuda bilmenizi isterim.

* Pinterest hesabınızı kurduğunuz zaman ister özgün ister spam olsun her zaman beklemeniz ve sabretmeniz gerekiyor. Hesabınızı oluşturduktan 2-3 ay sonra hitlerde belirgin artışlar başlayacaktır.

*Eğer özgün olarak yapıyorsanız ki her zaman özgün içerikten yanayım günlük en az 10-15 paylaşım yapmalısınız. Aynı fotoğrafları paylaşmamalısınız ve #etiket girmeniz naçizane tavsiyelerim arasındadır ;)
 
  • Beğen
Tepkiler: Fatih ve Aykut

Fatih

smmturk.net
FS Üyesi
28 May 2019
376
147
Forumsosyal Param
0
Güzel bir paylaşım olmuş tabi ki forum sosyal olarak böyle güzel paylaşımların değerlendirmemiz gerek konuyu kategoride sabitliyorum tekrardan teşekkürler